Styrelsen

Förbundsstyrelsen väljs vid förbundets årsmöte som hålls vart annat år. Här kan du som medlem välja vilka som ska representera dig via föreningarnas och distriktens årsmöten som hålls varje år. Här är styrelsen som representerar dig på riksnivå fram till 2018.


<p><strong>Förbundsordförande:<br>Carina Philipson</strong> (VU) <br>carina.philipson(a)aktivungdom.se
</p>

Förbundsordförande:
Carina Philipson
(VU)
carina.philipson(a)aktivungdom.se


<p><strong>1:e vice ordförande: </strong><br><strong>Susanne Andersson</strong> (VU)<br>susanne.andersson(a)aktivungdom.se
</p>

1:e vice ordförande:
Susanne Andersson (VU)
susanne.andersson(a)aktivungdom.se


<p><strong>2:e vice ordförande: <br></strong><strong>Matilda Bengtsson</strong> (VU)<br>matilda.bengtsson(a)aktivungdom.se
</p>

2:e vice ordförande:
Matilda Bengtsson (VU)
matilda.bengtsson(a)aktivungdom.se


Anton Berg

anton.berg(a)aktivungdom.se


<p><strong>Tony Folin<br></strong>tony.folin(a)aktivungdom.se
</p>

Tony Folin
tony.folin(a)aktivungdom.se


<p><strong>Lillemor Forsberg<br></strong>lillemor.forsberg(a)aktivungdom.se
</p>

Lillemor Forsberg
lillemor.forsberg(a)aktivungdom.se


<p><strong>Linda Grönqvist<br></strong>linda.gronqvist(a)aktivungdom.se
</p>

Linda Grönqvist
linda.gronqvist(a)aktivungdom.se


<p><strong>Lovisa Orsberg</strong><br>lovisa.orsberg(a)aktivungdom.se
</p>

Lovisa Orsberg
lovisa.orsberg(a)aktivungdom.se


<p><strong>Ledamöter:</strong><br><strong>Per Reinholdsson </strong><br>per.reinholdsson(a)aktivungdom.se
</p>

Ledamöter:
Per Reinholdsson
per.reinholdsson(a)aktivungdom.se


Felix Ter

felix.ter(a)aktivungdom.se


<p><strong>Johanna Pelling</strong>, Förbundssekreterare<br>Tfn arb dir: 018-545251 <br>E-post: johanna.pelling(a)aktivungdom.se
</p>

Johanna Pelling, Förbundssekreterare
Tfn arb dir: 018-545251
E-post: johanna.pelling(a)aktivungdom.se


<p><strong>Sara Ohlsén Johansson</strong>, Förbundssekreterare<br>Tfn arb dir: 018-545252<br>E-post: sara.ohlsen(a)aktivungdom.se
</p>

Sara Ohlsén Johansson, Förbundssekreterare
Tfn arb dir: 018-545252
E-post: sara.ohlsen(a)aktivungdom.se


<p><strong>Verksamhetsrevisor:</strong> <br><strong>Christer Karlsson <br></strong>christer.karlsson(a)aktivungdom.se
</p>

Verksamhetsrevisor:
Christer Karlsson
christer.karlsson(a)aktivungdom.se


Räkenskapsrevisor:
Karl Norstedt, PwC Sverige